Na jaře dosud neporažená Lomnice padla na našem hřišti!!

K. Řečice - Lomnice n. L.  2:1 (0:0)

Sestavy: Trepka - Janeček, Madar, Vosecký J., Vosecký P. - Porochoňski, Bílek, Klokner, Jánošík - Vodička, Kovář

Branky: Madar, Jánošík

Znovu v sobotu a opět na domácím hřišti se ukázali řečičtí fotbalisté, tentokrát ovšem za krásného počasí. Domácí měli jasný plán a to nedarovat ani jeden bod hostujícímu celku z Lomnice, a tak se přiblížit taktické hranici 32 bodů. Jak pravil zkušený řečický trenér: „32 bodů je jisté udržení v soutěži.“

První půle připomínala tenis, kdy se ani jednomu týmu nedařila kombinace a hrálo se pouze nakopávanými míči, které neměly ani na jednom konci hřiště úspěch. Nelze říct, že by jeden z týmů dominoval v prvním poločase, ale více gólových příležitostí měli domácí. První z nich přišla po centru Porochoňského a hlavičce Kloknera, kdy se odrazil míč od břevna k úplně volnému Vodičkovi, který svou šanci trestuhodně zahodil a netrefil branku soupeře. Jednou vyšla kombinace i domácím, kdy si to krásně narazili a dostali se k zakončení z hranice vápna, ale naštěstí pro domácí netrefil hostující hráč branku. Když se už domácí podařilo dostat do nějaké slibné pozice, tak si navzájem překáželi ve vápně i mimo něj.

V druhé půlce začali kontrolovat hru domácí, kdy se jim začala dařit kombinace po zemi. Ve 49. minutě byl faul těsně za hranicí velkého vápna na Vodičku a pro fotbalisty z Řečice se otevřela možnost z dobré příležitosti, které se ujal kapitán Ondra Madar a nechytatelnou střelou k tyči v 50. minutě z přímého kopu dostal domácí celek do vedení. V šedesáté minutě byl vystřídán Vodička za hrdinu z minulého utkání, a to Zbyňka Roubíka. Hra pokračovala dál, domácí se stále dařilo kontrolovat hru a tým z Lomnice začal dávat najevo svou nespokojenost zákroky nebo zbytečnými průpovídkami. Další šance přišla v 66. minutě, kdy Bílek poslal do vápna soupeře střílený centr, který si měl v pohodě sebrat brankář, ale opak se stal pravdou a hostujícímu brankáři vypadl míč z rukou a důrazný Vojta Janošík doklepl do branky a zvýšil stav utkání na 2:0. V 67. minutě nastoupil na hřiště ostřílený veterán Tomáš Houska. Hostům se nedařilo vytvořit si nějakou kloudnou šanci, kromě rohového kopu nebo dvou slibně vypadajících přímých kopů, které naštěstí neměly gólové parametry. Zatím stála skvěle hrající obrana domácího celku. V probíhající 76. minutě nastoupil na hřiště František Sedláček. Bohužel pro domácí se po odraženém míči z vápna v 82. minutě dostal hostující Božovský, který poslal přízemní střelu. Podařilo se mu snížit stav utkání na 2:1. Do další vyložené šance se dostali opět domácí. Po úniku Kloknera, kterému se podařilo obejít hostujícího obránce, poslal centr na úplně volného Housku, který si zkušeně zpracoval míč a poslal prudkou střelu na branku. S tou si výborně poradil domácí brankář. Do konce zápasu už se nic zásadního nestalo a spíše místo fotbalu začaly pracovat emoce na hřišti. Zápas tedy skončil vítězně pro domácí celek. Je to již druhá výhra v řadě.

Mužem zápasu se stal Ondra Madar.

Další zápas se odehraje v neděli (21. 05. 2017) na půdě Ratibořských Hor od 17:00. Ratibořské hory se momentálně nenacházejí v nejlepší formě, kdy za posledních pět zápasů májí čtyři prohry a jednu remízu a skóre (7:17 (-10)). Tak favoritem pro další utkání by měli být právě řečičtí fotbalisté. Pokud se podaří vyhrát, tak Kardaška bude mít zmiňovaných 32 bodů a pět zápasů k dobru pro lepší umístění v tabulce.

Zdar a sílu, váš oblíbený šéfredaktor týdeníku Květy (Martin – já - Vodička)